GO VEGAN

Budoucnost je rostlinná

Veganství je nejen druh stravy, ale také filozofie a životní styl. Důvodem, proč se k němu lidé ubírají, může být zdraví, intenzivní láska ke zvířatům nebo uvědomění, že naše planeta má limity.
carka2

Veganstvím vytváříš zdravější svět:

Ochráníš sebe

Veganské jídlo může být nabité spoustou zdravých a výživných potravin s vysokým obsahem rostlinných bílkovin, vlákniny, komplexních sacharidů, vitaminů a kvalitních tuků. Blahodárných účinků je tolik, že se na rostlinnou stravu obrací stále větší počet vrcholových sportovců. Uvádí se, že vegani mají výrazně snížené riziko srdečních onemocnění, cukrovky, demence i některých druhů rakoviny. Potenciál této stravy je obrovský a pokud je správně vyvážená, je nejen velmi chutná a rozmanitá, ale především zdravá.

Ochráníš planetu

Lidská populace stále roste, potýkáme se však s velmi neefektivním způsobem výroby potravin. Zhruba třetinu světových obilovin sní zvířata, která později zkonzumují lidé. Jde ale o mnohem víc. Živočišná strava vyžaduje enormní množství vody, jež na mnoha místech planety chybí. Nenasytná poptávka po mase má katastrofální dopad na divokou zvěř, vede ke spásání ploch, nadměrnému rybolovu, odlesňování, degradaci půdy a nejen to. Být veganem znamená být bojovníkem proti světové destrukci.

Ochráníš klima

Klimatické studie apelují na změnu potravinového systému a radikální omezení konzumace masa. Odvětví živočišné výroby je totiž největším světovým uživatelem zemědělské půdy a hraje významnou roli ve změně klimatu. Ta nejšetrnější živočišná potravina je zpravidla pořád zodpovědná za více skleníkových plynů než nejméně šetrná rostlinná bílkovina. Nejde ale jen o emise. Hnůj a další živočišný odpad znečišťuje půdu a vodu, což vede až ke snižování kvality vod a vzniku oceánských mrtvých zón. A výčet může pokračovat dál…

Ochráníš zvířata

Krutost a utrpení je běžnou součástí chovu. Zabíjení je zbytečné a problém přetrvává, i když nakupuješ maso, mléčné výrobky a vejce v bio kvalitě. Většina chovných zvířat žije jen proto, aby rychle vyrostla a zemřela. Jsou to však živí tvorové, kteří myslí, cítí, milují svá mláďata a chtějí se o ně starat, místo toho ale celou svou existenci tráví v odloučení a v nepříznivých a stísněných podmínkách na dopingu z růstových hormonů. Být veganem znamená vystoupit z kruhu vykořisťování a postavit se za zvířata.
carka2

Život založený na rostlinách

= nejjednodušší, nejpříjemnější a nejúčinnější způsob, jak podpořit své zdraví, snížit ničení životního prostředí a zachránit nevinná zvířata.

carka2